demir fosfat kaplama

Demir Fosfat

Demir fosfatlar boya uygulaması yapılmadan önce, metallerde korozyon direncini arttırmak için birbirinden farklı yöntemler ile kullanılabilen ürünlerdir. Ürün seçimi ve çalışma parametreleri işletme şartları dikkate alınarak belirlenmelidir.

DALDIRMA DEMİR FOSFAT

 • n-plus D300 Fe (demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. % 2 ile 4 arasında kurulur ve 50°C – 60°C arasında kullanılır. 
 • n-plus D301 Fe (demir fosfat ph ayarlayıcı) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus D300 Fe banyosunun ph değerini ayarlamada kullanılan sıvı, asidik bir malzemedir. Demir fosfat banyosunda Ph takibi yapılarak kullanılır. 
 • n-plus D300 Fe/T (yağ almalı demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde yağ alma özelliği kazandırılmiş bir malzemedir. Daldırma banyolarda % 2 ile 4 arasında kurulur ve 50°C – 60°C arasında kullanılır. Yağ alma özelliği olduğu için silme fosfat olarakta kullanmaktadır.
 • n-plus D310 Fe (demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. % 2 ile 4 arasında kurulur ve 40°C – 50°C arasında kullanılır.
 • n-plus D311 Fe (demir fosfat ph ayarlayıcı) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus D310 Fe banyosunun ph değerini ayarlamada kullanılan sıvı, asidik bir malzemedir. Demir fosfat banyosunda Ph takibi yapılarak kullanılır.
 • n-plus D310 Fe/T (yağ almalı demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde yağ alma özelliği kazandırılmiş bir malzemedir. Daldırma banyolarda % 2 ile 4 arasında kurulur ve 40°C – 50°C arasında kullanılır. Yağ alma özelliği olduğu için silme fosfat olarakta kullanmaktadır.
 • plus D315 Fe (demir fosfat katkısı) 
  Demir, çelik malzemelerin daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus D300 Fe, n-plus D310 Fe banyolarında işletme şartlarından kaynaklanan deformasyonların onarımında kullanılır. Zorunlu haller dışında önerilmez.

PÜSKÜRTME DEMİR FOSFAT

 • n-plus Sp320 Fe (püskürtme demir fosfat 1. komponent)
 • n-plus Sp330 Fe (püskürtme demir fosfat 2. komponent)
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme olarak fosfatlanmasında kullanılan, iki ayrı ürünün banyo içerisinde karışımı yapılarak hazırlanan bir uygulamadır. n-plus Sp 320 Fe alkali n-plus Sp 330 Fe’de asidik karakterlidir. Her iki komponentten hazırlanan bu karışım 50°C – 60°C arasında kullanılır. 
 • n-plus Sp350 Fe (püskürtme demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. % 2 ile 4 arasında kurulur ve 40°C – 50°C arasında kullanılır. 
 • n-plus Sp350 Fe-AL (püskürtme demir fosfat) 
  Demir, çelik ve alüminyum malzemelerin püskürtme fosfatlanmasında kullanılan sıvı , nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. % 2 ile 4 arasında kurulur ve 40°C – 50°C arasında kullanılır. 
 • n-plus Sp351 Fe (püskürtme demir fosfat ph ayarlayıcı) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus Sp 350Fe ve n-plus Sp350 FeAl banyosunun ph değerini ayarlamada kullanılan sıvı, asidik bir malzemedir. Demir fosfat banyosunda Ph takibi yapılarak kullanılır. 
 • plus Sp355 Fe (püskürtme demir fosfat) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. % 2 ile 4 arasında kurulur ve 40°C – 50°C arasında kullanılır. 
 • n-plus Sp356 Fe (püskürtme demir fosfat ph ayarlayıcı) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme daldırma olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus Sp 355Fe banyosunun ph değerini ayarlamada kullanılan sıvı, asidik bir malzemedir. Demir fosfat banyosunda Ph takibi yapılarak kullanılır. 
 • n-plus Sp335 Fe (püskürtme demir fosfat katkısı) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme olarak fosfatlanmasında kullanılan n-plus Sp 350 Fe , n-plus Sp 350 FeAL ve n-plus Sp 355 Fe banyolarında işletme şartlarından kaynaklanan deformasyonların onarımında kullanılır. Zorunlu haller dışında önerilmez.
 • n- plus Sp340 Fe (püskürtme yağ alma katkısı) 
  Demir, çelik malzemelerin püskürtme olarak fosfatlanmasında kullanılan bütün demir fosfat ürünlerimizde yağ alma özelliği kazandırmak için kullandığımız nötr bir üründür. Kullanım miktarı kullanılacak banyo ve işletme şartlarına bağlı olarak % 0.1- % 1 arasında öngörülür.

SİLME DEMİR FOSFAT

 • n-plus H390 Fe (silme demir fosfat) 
  Demir, çelik alüminyum ve galvanizden üretilmiş malzemelerin silme yöntemi ile fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. 
 • n-plus H391 Fe (silme demir fosfat) 
  Demir, çelik alüminyum ve galvanizden üretilmiş malzemelerin silme yöntemi ile fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. 
 • n-plus H392 Fe (silme demir fosfat) 
  Demir, çelik alüminyum ve galvanizden üretilmiş malzemelerin silme yöntemi ile fosfatlanmasında kullanılan sıvı, nötre yakın asidik karakterde bir malzemedir. 
 • n-plus H400 Fe (silme demir fosfat) 
  Demir, çelik alüminyum ve galvanizden üretilmiş malzemelerin silme yöntemi ile fosfatlanmasında kullanılan sıvı, asidik karakterde bir malzemedir.
 • n-plus H410 Fe (silme demir fosfat) 
  Demir, çelik alüminyum ve galvanizden üretilmiş malzemelerin silme yöntemi ile fosfatlanmasında kullanılan sıvı, asidik karakterde bir malzemedir. Özellikle siyah saç temizliğinde önerilir.